A műanyag házas áramkör-megszakító használata

- 2021-11-16-

Hogyan használjuk a műanyagotház megszakító
Általánosságban elmondható, hogy a megszakítók használata meghatározott használati feltételeken, például az áramkör névleges áramán és a védelmi követelményeken alapul, meghatározott paraméterek meghatározásához. Például, ha a névleges áram 630 A alatt van, és a rövidzárlati áram nem nagy, általában öntött házas megszakítót használnak. A névleges áram viszonylag nagy, használhat ACB-t vagy jó teljesítményű öntöttetház megszakítóhelyette.
Öntötttokos megszakítókeszközmegszakítóknak is nevezik. Minden alkatrész műanyag tokban van lezárva. A segédérintkezők, feszültségcsökkenési kioldók és söntkioldók modulárisak. A nagyon kompakt szerkezetnek köszönhetően az öntöttház megszakítóalapvetően nem javítható, a működés pedig többnyire kézi, a nagy kapacitású pedig elektromosan nyitható és zárható. Öntötttokos megszakítókáltalában elágazásvédelmi kapcsolóként használják.
A tipikus öntött házas megszakító az RMM1. Az rmm1 sorozat öntöttház megszakító50 Hz-es elosztó hálózatban való áramelosztásra alkalmas, 400 V névleges üzemi feszültséggel és 630 A névleges áramerősséggel. Motorvédelemre 400A és az alatti megszakítók is használhatók. A megszakító névleges leválasztási feszültsége 690 volt. Az elosztó megszakítók az elektromos energia elosztására, valamint az elosztóhálózat vezetékeinek és tápegységeinek túlterheléstől, alacsony feszültségtől és rövidzárlattól való védelmére szolgálnak. A megszakító a motor védelmére szolgál, és megakadályozza a motort a túlterheléstől, az alacsony feszültségtől és a rövidzárlattól.
Normál körülmények között a megszakító a vezetékek ritka kapcsolására és a motorok ritka indítására használható. A megszakító felszerelhető függőlegesen (függőlegesen) vagy vízszintesen (vízszintesen). Öntötttokos megszakítókkompakt szerkezettel és nagy kapcsolási kapacitással rendelkezik, és különféle típusokkal és tartozékokkal szerelhető.
Először is tudjuk, hogy a héja műanyag. Más szóval, műanyag szigetelőt használ külső héjként, amely hatékonyan képes elszigetelni a fém részeket a megfelelő vezetők között. Ezenkívül az ilyen típusú megszakítók általában termomágneses kioldómodullal rendelkeznek, míg a nagy megszakítók esetében szilárdtest-kioldóérzékelő található. Rövidzárlat esetén a megfelelő statikus érintkező körüli szigetelés elpárolog, ami lehűthető és ívoltható. Az ilyen típusú öntött ívoltó kamraház megszakítófém rácsszerkezetet vesz fel. Az érintkezőrendszerhez képest egy taszítóerő-áramkorlátozó berendezéssel is rendelkezik. Ez a tervezési séma nagymértékben javítja a megszakító megszakítási és áramkorlátozó képességeit.
case circuit breaker