Az áramköri megszakító elemeinek kiválasztása
- 2021-09-24-
Válogatás elemeiáramköri megszakító
1. A megszakító névleges árama azt az áramerősséget jelenti, amelyet a megszakítóban lévő kioldó egység hosszú ideig átenged, más néven a megszakító névleges árama.áramköri megszakítóutazási egység. Több névleges áram van ugyanabban a sorozatban, és több névleges áram is van ugyanabban a névleges áramban. A mérete és a törőképessége aáramköri megszakítónem azonosak, ezért a kiválasztásnál a modellt teljesen ki kell tölteni, vagyis a megszakító névleges áramát az adott héjkeret névleges áramán belül. A névleges árambesorolás a prioritási együttható szerint kerül kiválasztásra: egyrészt megfelel és kielégíti az áramkör és az elektromos alkatrészek maximális névleges áramának igényeit; másrészt a szabványosítás célja a vezetékek és a feldolgozási előnyök legjobb kihasználása.
A kioldóegység aktuális beállítási értéke azt jelenti, hogy a kioldóegység az üzemi áramértékre van beállítva. Az In névleges áram többszörösére vonatkozik, amely az üzemi áramérték. Manapság egyes elektronikus kioldásoknál a túlterhelés hosszú késleltetésű névleges áram állítható, és a beállított áram tulajdonképpen a névleges áram, amely hosszú ideig átengedhető. Maximális áramerősség. A névleges üzemi áram az érintkezők tényleges üzemi árama egy bizonyos üzemi feszültség alatt, amikor aáramköri megszakítósegédérintkezőkkel van felszerelve. Az áramerősség 3A vagy 6A, amelyet vezérlő- és védelmi áramkörökhöz használnak.
2. Névleges szigetelési feszültség
A névleges szigetelési feszültség a tervezett feszültség értékeáramköri megszakító, és a hézagot és a kúszási távolságot ehhez az értékhez képest kell meghatározni. Egyes megszakítók nem határozzák meg a névleges szigetelési feszültséget, és a névleges üzemi feszültség maximális értékét kell névleges szigetelési feszültségnek tekinteni. A maximális névleges üzemi feszültség semmi esetre sem haladja meg a névleges szigetelési feszültséget. A névleges szigetelési feszültség aáramköri megszakítóés a teljesítményfrekvencia vizsgálati feszültsége. A névleges üzemi feszültség a gyártási és megszakítóképességhez, valamint a felhasználási kategóriához kapcsolódó feszültségértékre vonatkozik. Az öntött házas megszakítók névleges üzemi feszültsége többnyire 50Hz, 380V, de van 50Hz, 600V is, a 380V, 50Hz névleges üzemi feszültség pedig abszolút nem megengedett. 660V vagy 1140V tápfeszültséghez.
A névleges vezérlő tápfeszültség az a feszültség, amikor aáramköri megszakítósöntkioldóval és motoros meghajtó mechanizmussal van felszerelve. Két feszültség létezik: AC és DC. Kiválasztáskor ügyeljen az AC vagy DC megjelölésére.
3. Névleges végső rövidzárlati megszakítóképesség
A névleges végső rövidzárlati megszakítóképesség a meghatározott feltételek melletti megszakítóképességre vonatkozik. Az előírt vizsgálati eljárás szerinti működés után aáramköri megszakítóa ténytől függetlenül továbbviszi a névleges áramát. A névleges üzemi rövidzárlati megszakítóképesség a meghatározott feltételek melletti megszakítóképességre vonatkozik. Az előírt vizsgálati eljárások elvégzése után figyelembe kell venni, hogy a megszakító továbbviszi a névleges áramát.
4. Csatolási funkció
A megszakító funkció származékaként és kiegészítéseként a tartozékok vezérlési eszközöket és védelmi funkciókat bővítenekáramköri megszakító. Ezek a megszakító elválaszthatatlan részét képezik, főként segédérintkezőket, riasztóérintkezőket, söntkioldókat és feszültségcsökkenési tartozékokat, például kioldóegységet, elektromos működtető mechanizmust, külső forgó működtetőkart stb.
(1) A segédérintkezőket főként a nyitási és zárási állapot megjelenítésére használjákáramköri megszakítóde nem tudja megjeleníteni, hogy a hiba kioldott-e vagy sem. A megszakító vezérlőáramköréhez csatlakozik. A megszakító héjkeretének névleges árama 100 egyetlen töréspontos váltóérintkezőként, és 225 Hídérintkezőszerkezet és felette, a megállapodás szerinti fűtőáram 3A; a keret névleges áram 400 és afölött felszerelhető két alaphelyzetben nyitott és kettő alaphelyzetben zárt állapotban, és a megállapodás szerinti fűtőáram 6A.
(2) A riasztóérintkezőt főként szabad kioldáshoz használják, amikor a terhelést aáramköri megszakítótúlterhelt, rövidzárlatos vagy alacsony feszültségű. A riasztóérintkező üzemi árama: AC380V, 0,3A, DC220V, 0,15A, általában nem több, mint 1A, és a fűtőáram 1-2,5A tartományban lehet.
(3) A söntkioldó egy tartozék a távvezérléshez és a nyitáshoz. Feszültsége független lehet a főáramköri feszültségtől. A söntkioldó egy rövid idejű operációs rendszer, és a tekercs bekapcsolási ideje általában nem haladhatja meg az 1 másodpercet, különben a tekercs megég. A tekercs kiégésének megakadályozása érdekében aáramköri megszakítósorba kapcsol egy mikrokapcsolót a söntkioldó tekercsével. Amikor a söntkioldó feszültség alá kerül, az armatúra behúzódik, és a mikrokapcsoló a söntkioldó tápellátása miatt alaphelyzetben zártról normál nyitottá alakul. A vezérlő áramkör megszakad, még ha a gombot mesterségesen megnyomják is, a sönttekercs mindig nincs feszültség alatt. A tekercs kiégésének elkerülése érdekében, amikor a megszakítót kicsavarják és újra zárják, a mikrokapcsoló ismét normál zárt helyzetbe kerül. A söntkioldó többféle vezérlőfeszültséggel és különböző teljesítményfrekvenciával rendelkezik, amelyek különböző alkalmakra és különböző áramforrásokra használhatók.
(4) A feszültségcsökkenési kioldó az áramkör és a tápegység hosszú távú feszültségvédelmére szolgál. Használat közben a feszültségcsökkenési kioldó tekercs a tápfeszültség oldalára van csatlakoztatvaáramköri megszakító. A megszakító a feszültségcsökkenési kioldó feszültség alá helyezése után zárható, ellenkező esetben a megszakító zárva van. Nincsenek kapuk. A felhasználónak meg kell győződnie arról, hogy a vezeték üzemi feszültsége és a feszültségcsökkenési kioldás összhangban van-e. Az alacsony feszültség üzemi tartománya (70%~35%) Un. Az alacsonyfeszültségű kioldó számos névleges üzemi feszültséggel és különböző teljesítményfrekvenciával rendelkezik, amelyek különböző alkalmakra és különböző áramforrásokra használhatók.
(5) Az elektromos működtető mechanizmus a készülék automatikus vezérlésére szolgálmegszakítókvalamint távoli záráshoz és nyitáshoz. Kétféle elektromos és elektromágneses működtető mechanizmus létezik: az elektromos működtető mechanizmust motor hajtja, és általában alkalmasmegszakítók400 A és afeletti keretszintű névleges áramerősséggel, és az elektromágneses működtető mechanizmus 225 A és az alatti keretszintű névleges áramú megszakítókhoz alkalmas.